Věk kandidátů

Hodnotit kandidáty pro práci v zastupitelstvu podle věku bývá dost ošidné. Mladí nemají zkušenosti, ale velký zápal. Mohou sice zvládnout udělat více, ale také z nerozvážnosti více pokazit. Staří mají zkušenost a nadhled, ale zase nejsou tak rychlí a občas zapomínají. A nejen, že uvedené neplatí na všechny, ale ještě existuje obrovská škála růzností a odlišností, takže řídit se jen věkem nestačí. Přesto se podívejme, jak jsme sestavili naši kandidátku ve srovnání s jinými.
Je nereálné se domnívat, že celá jedna kandidátka vyhraje takovým způsobem volby, že usedne do zastupitelstva. Maximum, které dosáhne jedna vítězná volební strana se zastaví u 7 možná 8 získaných mandátů. Což je zhruba polovina ze 17 členného zastupitelstva.
Srovnali jsme proto pořadí kandidujících stran podle průměrného věku na prvních 8 místech a pak podle věku lídrů kandidátů, abyste měli představu, jak si reálně stojí naše kandidátka. Z obou výsledků jsme pak udělali celkový indikátor. Podle těchto kritérií si nestojíme špatně.

Věk lídrů

1. ODS ... (48 - Samec)
2. - 3.  Patrioti ... (58 - Duchek) a OÚ ... (58 - Roušar)
4. ČSSD ... (65 - Saitz)
5. ANO - (68 - Pelčáková)
6. Piráti a STAN alias Újezd žije (70 - Kučerová)

 

Průměrný věk

1. ODS ... (46)
2. Piráti a STAN alias Új. žije (5o)
3. Patrioti ... (51)
4. OÚ ... (54)
5. ANO (57)
6. ČSSD ... (58)

Celkový indikátor

1. ODS
2. Patrioti ...
3. Otevřený Újezd ...
4. Piráti a STAN alias Újezd žije
5. - 6. ANO a ČSSD ...